Dostawa i instalacja terminali VSAT dla PŻM

20 grudnia 2015

Mamy zaszczyt poinformować, że w styczniu 2015 r. przystąpiliśmy do realizacji kontraktu na dostawę i instalację terminali satelitarnej transmisji danych mini VSAT (KVH TracPhone V7-IP) dla całej floty Polskiej Żeglugi Morskiej.

Polsteam wybrał usługę szerokopasmowej łączności morskiej KVH mini-VSAT Broadband.

Dostrzegając znaczenie ciągłej łączności w działalności morskiej, Polsteam instaluje systemy KVH na wszystkich jednostkach swojej floty handlowej na całym świecie.

Polsteam, jeden z największych światowych operatorów masowców, wybrał usługę szerokopasmową mini-VSAT Broadband oferowaną przez KVH Industries, Inc. jako rozwiązanie w zakresie łączności satelitarnej. Polsteam, występujący pod oficjalną nazwą Polska Żegluga Morska, zamierza w ciągu najbliższych trzech lat zainstalować systemy łączności satelitarnej TracPhone® V7-IP na pokładzie 60 jednostek.

– Pokładowe zastosowania transferu danych wykorzystujące łączność szerokopasmową oferują nowe rozwiązania zwiększające efektywność operacyjną, umożliwiające zarządzanie kosztami, a także umożliwiają wypełnienie międzynarodowych przepisów oraz stwarzają lepsze warunki życia na pokładzie dla oficerów i załogi – stwierdził Leszek Trachimowicz, Dyrektor Techniczny Polsteam. – Chcemy zapewnić, by nasze jednostki wykorzystały wszelkie korzyści płynące z lepszej łączności na morzu, i cenimy prędkość, niezawodność i zasięg wynikające ze stosowania rozwiązań KVH w zakresie łączności morskiej.

Zgodnie z najnowszymi raportami Comsys oraz Euroconsult sieć szerokopasmowa mini-VSAT Broadband firmy KVH jest dominującym graczem na światowym rynku VSAT, posiadającym dwukrotnie większy udział w rynku, niż jej najbliższy konkurent. KVH oraz jej partner technologiczny, ViaSat, Inc. wykorzystują technologię szerokiego widma ArcLight® do dostarczania szybkiej usługi szerokopasmowej, oferującej prędkości pobierania danych z Internetu do 4 Mbps. Dzięki szeroko rozwiniętej infrastrukturze, w 2014 r. sieć szerokopasmowa mini-VSAT Broadband została wykorzystana do przesłania 500 TB danych oraz 25 milionów minut połączeń głosowych.

– Stworzyliśmy system morskiej łączności szerokopasmowej nowej generacji, oferujący szybką, wysokiej jakości usługę VSAT na całym świecie, przynoszącą kluczowe korzyści przedsiębiorstwom działającym w dzisiejszej, wysoce konkurencyjnej branży morskiej – stwierdził Brent Bruun, Wiceprezes KVH ds. mobilnej łączności szerokopasmowej. – Dostęp do łączności szerokopasmowej oraz przesyłu danych w czasie rzeczywistym jest czynnikiem różnicującym operacje morskie. Mamy ogromną przyjemność współpracować z Polsteam w celu dostarczenia zaawansowanych usług szerokopasmowych dla ich jednostek.

Zaprojektowane specjalnie pod kątem sieci szerokopasmowej mini-VSAT Broadband unikatowa antena systemu łączności satelitarnej KVH TracPhone V-IP jest o 85% mniejsza od typowych anten VSAT, co ułatwia instalację na pokładzie jednostek dowolnego typu. Rozmiary anten wynoszą od 37 cm (14,5 cala) średnicy dla TracPhone V3-IP, 60 cm (24 cali) średnicy dla TracPhone V7-IP, do 1,1 metra (42,5 cala) średnicy dla TracPhone V11-IP. Niedawno liczba systemów łączności szerokopasmowej mini-VSAT Broadband dostarczonych przez KVH przekroczyła 5000.

Usługi w zakresie wsparcia technicznego oraz instalacji systemów morskiej łączności satelitarnej KVH dla jednostek Polsteam będą świadczone przez EPA Marine z siedzibą w Szczecinie w Polsce. Wysoce wykwalifikowany zespół ekspertów ds. sprzedaży oraz inżynierów EPA Marine specjalizuje się w projektowaniu, dostawie, instalacji, uruchomieniu i naprawie morskich systemów łączności oraz wyposażenia nawigacyjnego.

Aby wspomóc działalność morską w dostosowaniu się do wyzwań związanych z przepływem pracy zależnym od łączności szerokopasmowej, KVH wprowadził usługę dostawy treści IP-MobileCastTM. Ta usługa mutliemisji wykorzystuje sieć szerokopasmową mini-VSAT Broadband do dostarczania osobnego strumienia danych dotyczących wiadomości, wiadomości sportowych, rozrywki oraz treści szkoleniowych, poprawiając jakość życia załóg na pokładzie jednostek komercyjnych, a także danych eksploatacyjnych, takich jak aktualizacje map elektronicznych czy informacje meteorologiczne.

O Polsteam

Polska Żegluga Morska, jest jednym z największych armatorów masowców w Europie, eksploatującym na całym świecie flotę przewożącą około 20 milionów ton ładunku rocznie. Polsteam jest przedsiębiorstwem państwowym odgrywającym wiodącą rolę na międzynarodowym rynku żeglugowym, mającym swoją siedzibę w Szczecinie (Polska), dużym mieście portowym nad Morzem Bałtyckim. Aktualnie Polsteam eksploatuje ponad 60 jednostek pływających po światowych szlakach żeglugowych na Morzu Bałtyckim, Północnym, Śródziemnym, Oceanie Spokojnym i Oceanie Atlantyckim.

O KVH Industries, Inc.

KVH Industries to wiodący dostawca mobilnych rozwiązań w zakresie systemów telewizji i łączności satelitarnej, który zaprojektował, wyprodukował i sprzedał ponad 175 000 mobilnych anten satelitarnych przeznaczonych do zastosowań na pokładzie jednostek pływających, w samochodach oraz na pokładzie samolotów. Ponadto, KVH jest wiodącym dostawcą treści w zakresie wiadomości, muzyki i rozrywki w wielu branżach, w tym w branży morskiej, w handlu i w branży wypoczynkowej. VideotelTM, spółka KVH, jest wiodącym dostawcą szkoleń morskich. Siedziba główna KVH znajduje się w Middletown w stanie Rhode Island, a jej zakłady badawcze i produkcyjne w Middletown w stanie Rhode Island oraz w Tinley Park w stanie Illinois. Działalność spółki na całym świecie obejmuje biura w Belgii, Brazylii, na Cyprze, w Danii, Hong Kongu, Holandii, Japonii, Norwegii, Singapurze i w Wielkiej Brytanii.